Lekcje pianina dla dzieci w Warszawie

Katarzyna Marszałek – Lekcje pianina dla dzieciNa zajęcia dodatkowe zapisujemy dzieci przede wszystkim po to, aby rozwijały w sobie różnorakie umiejętności, miały prawdziwą pasję i mogły cieszyć się większą paletą swoich  możliwości. Posiadanie dodatkowej umiejętności powoduje, że dziecko czuje się pewniejsze siebie, bardziej wartościowe, odważniejsze i  szczęśliwsze.
Nie tylko uczy się grać na pianinie, ale przede wszystkim  zdobywa najprawdziwszą lekcję tego, jak powinno się uczyć przez całe życie.

Jeśli zajęcia prowadzone są przez nauczyciela niechlujnie, zbyt „luźno” – dziecka podświadomość buduje sobie obraz nauki, jako czegoś mało ważnego, na czym nie trzeba się zbytnio koncentrować. Umysł zaczyna się powoli dezaktywować i wtedy mamy do czynienia z coraz to bardziej pasywnym spędzaniem czasu przez nasze dzieci (oglądanie telewizji, brak umiejętności kreowania własnych pomysłów na ciekawe spędzanie czasu), a w zamian tego niepokojące zdanie: „Mamo, Tato, nudzi mi się…”.

Ważne jest, by dodatkowe zajęcia nie tylko były zabawą i dodatkową atrakcją doczepioną do codzienności, ale także by uświadomiły dziecku, że nauka jest czymś ważnym, czemu trzeba poświęcać dużo koncentracji i powagi; że jeśli czegoś się uczymy, musimy robić to porządnie i rzetelnie. Zapraszamy na lekcje gry na pianinie, na których najmłodsi, młodzież, a nawet dorośli nauczą się prawidłowo odczytywać muzykę rozrywkową i klasyczną, poznać różne style muzyczne, nuty oraz odróżnić tonację molową od durowej. A to wszystko za sprawą skutecznych i nowoczesnych metod nauczania wykorzystywanych przez naszych kompozytorów i pianistów.

Zauważmy też, że bardzo widocznym problemem dzieci jest uczenie się np. na kartkówkę w szkole w taki sposób, że tydzień później dziecko zapomina dany materiał. Gdyby uczyło się z zaangażowaniem, wiedząc, że przecież wiedza szkolna jest czymś bardzo podstawowym – czymś, co każdy człowiek na poziomie powinien umieć – to nie dość, że umysł zapamiętałby to na długo, to dodatkowo dziecko interesując się tematem, chętnie zasięgnęłoby z dodatkowych źródeł (np. internetu, słowników, encyklopedii, książek) innych informacji na ten temat, co w konsekwencji sprawiłoby, że wyrośnie na inteligentną, interesującą się wieloma rzeczami osobę, której pewność siebie, kultura i poczucie wartości uczynią z niej człowieka sukcesu.

Zajęcia muzyczne dla dzieci prowadzone są indywidualnie lub w małych grupach, kładąc szczególną uwagę na wszystkie powyższe elementy.

Pianino…

Jest wskazane, aby dziecko uczęszczające na zajęcia, miało w domu pianino (może być to pianino cyfrowe). Jeśli nie ma instrumentu, dobrze jest przyprowadzić dziecko w celu sprawdzenia jego kompetencji i możliwości  muzycznych.

W razie problemu z zakupem odpowiedniego sprzętu muzycznego dla dziecka, służę pomocą i profesjonalną poradą. Serdecznie zapraszam!